Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW, Wydziału Pedagogicznego UW oraz Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku psychologia (specjalność : psychologia kliniczna). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz z dziećmi z rodzin wykluczonych społecznie, dotkniętych przemocą lub zmagających się z innymi trudnościami życiowymi. Kształci się i zdobywa doświadczenie w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju, integracji sensorycznej, terapii ręki, zarządzania organizacjami pozarządowymi i interwencji kryzysowej. Aktualnie w trakcie nauki w Szkole Psychoterapii CBT w Warszawie.

W latach 2012-2019 związana ze Stowarzyszeniem Pomocy i Interwencji Społecznej. Pełniła funkcję członka Zarządu; pracowała jako opiekun i psycholog w Ośrodku dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "DOM".

W 2016 r.koordynowała projekt "Piaskownica Radości" finansowanym przez Kulczyk Foundation, którego celem była budowa placu zabaw dla dzieci przy Ośrodku "DOM".
Małgorzata Jabłońska jest absolwentką Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Ukończyła Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień na UKSW i tam podjęła pracę w tymże studium. Do jej obowiązków należało prowadzenie sekretariatu, organizacja konferencji naukowych i prowadzenie warsztatów dla słuchaczy studium. Przez ostatnie siedem lat pracowała w Ośrodku dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Dom” W tym czasie ukończyła Studium Przeciwdziałania przemocy w Rodzinie –SPPwR I stopnia oraz Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie -  SPOPwR II stopnia. W międzyczasie ukończyła „Jak pracować ze sprawcą przemocy wg. modelu z Duluth” – szkolenie dla profesjonalistów pracujących na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie i zdobyła Certyfikat Edukatora Profilaktyki Uzależnień. 

W 2015 r. otrzymała Certyfikat Specjalisty w Zakresie Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie. Jako certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie pracowała do chwili zamknięcia Ośrodka na rzecz osób dotkniętych przemocą. Jako członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy zajmowała się procedurą Niebieskich Kart.

Obecnie również pełni funkcję koordynatora PIK-u dla dzielnicy Bemowo, w którym mieszkańcy mogą uzyskać informację i poradę z zakresu przemocy domowej, uzależnień oraz pomoc psychologiczną i prawną Nadal jest zaangażowana w niesienie pomocy innym: prowadzi konsultacje w zakresie przemocy, rozmowy indywidualne, zajęcia psychoedukacyjne, warsztaty a także prowadzi grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy.
Moim celem jest współtworzenie przestrzeni zrozumienia, bezpieczeństwa i profesjonalnego wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie. Dodatkowym wkładem osobistym są moje umiejętności organizacyjne i przygotowanie prawnicze.


Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.